SimCity zjawisko rozrywki

Wszyscy, którzy są zapaleńcami rozmaitego typu gier komputerowych z całą pewnością przyzwoicie zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta modna już gra jest znana na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotnie bowiem gra miała być programem sprzyjającym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi. Dzisiaj gra „The Sims” jest grą popularną i cenioną, wydawaną przez firmę Maxis. Jeżeli mielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to kłopotliwe, w następstwie tego, że gra ta w szeregu przypadków uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej słynnej gry pozostała opublikowana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra ta nigdy tak rzeczywiście nie miała jasno oraz dokładnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania dużo zadań, począwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywa niesłychanie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie daje gra. Nie skłamiemy także, jeżeli dodamy, że gra ta tak w samej rzeczy może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń stworzonym przez siebie postaciom (samodzielnie jesteśmy w stanie nadawać im nazwy, wybierać odcień skóry lub kolor włosów). Ważne jest więc to, by każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak i na odpoczynek czy na spożywanie poszczególnych posiłków. Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych czynnościach, wtedy postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy, jednak bezsprzecznie jesteśmy w stanie wprowadzić do gry absolutnie nowych Simów, po raz kolejny przez siebie wykreowanych.

Gra „The Sims”, jak i jej kolejne części zdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają to przede wszystkim gigantycznemu gronie odbiorców, do których gra jest adresowana. Nie jest ona albowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską lub typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci oraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest w głównej mierze dwu oraz trójwymiarowa grafika, jaka czyni grę niesłychanie atrakcyjną oraz wciągającą. Wszelkie komponowane przez graczy postacie są wobec tego trójwymiarowymi obiektami – wypróbuj również SimCity BuildIt Cheats.

Theme niekończącej się gry był do tej pory użytkowany w nielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria wcześniej nie zdobyła tak gigantycznej popularności. „The Sims” jest w związku z tym pierwszą częścią serii, jaka odniosła fenomenalny sukces na kompletnym rynku gier komputerowych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *