Wyprawa na wschód od naszego kraju – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy odjeżdżali przede wszystkim na Zachód, nie tylko do pracy, ale także w celach turystycznych. Dzisiaj coraz więcej ludzi obiera kierunek wschodni, bo Wschód wrócił w końcu do łask. Ten urzekający region to perfekcyjne miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie organizowane są również wycieczkidolwowa.com.pl. Oczywiście najchętniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym regionie oraz ubóstwiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz celem wypraw z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już praktycznie normalność każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej domenie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, wyśmienitą kuchnią i bardzo, jednak to niezwykle niskimi cenami. Wielu Polaków entuzjastycznie wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, albowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w związku z tym na przejściu granicznym zostaniemy spytani o paszport, należy być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy niezwykle długo, czasem nawet kilkanaście godzin. Wynika to z gigantycznego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować i Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu miejsc podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Jak najbardziej, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku można się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności oraz polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Niektóre słowa są wybitnie podobne, wystarczy ich jedynie adekwatnie używać.
Najogromniejszą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu turystów. Lwów to zabytki, wspaniała kuchni oraz co niemiara inspiracji dla powszedniego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki Integracyjne dla Firm Rzeszów

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *